Angielski, niderlandzki i niemiecki: intensywnie w mikro-grupie + kursy indywidualne + trening uczenia się + tłumaczenia

Umiesz się uczyć?

Umiesz się uczyć?

Najpierw naucz się uczyć …

Chcesz opanować język angielski, niderlandzki, niemiecki, etc…? Widzisz, problem w tym, że nie wystarczy chcieć, aby osiągnąć zamierzone rezultaty. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak to zrobić!

Zastanawiałeś się kiedyś, czy umiesz się uczyć? Robisz to skutecznie, maksymalizując „zyski” (czyli Twoje postępy) i minimalizując „straty” (np. nakład czasu, wysiłek włożony w naukę i często niemałe pieniądze przelane na konto szkoły językowej czy Twojego nauczyciela)?

Zanim na dobre rozpoczniesz przygodę z językiem (a powinna to być przygoda, a nie smutna konieczność!): zapiszesz się na dobry kurs językowy albo na własną rękę spróbujesz „otoczyć się językiem”, powinieneś poznać choćby kilka podstawowych strategii uczenia się. Bo prawdopodobnie nie chcesz „błądzić po omacku” i zmarnować tego czasu, wysiłku i pieniędzy, prawda?

Moje motto: Najpierw naucz się uczyć. Ucz się przez działanie. Stosuj w praktyce to, czego się uczysz.

Na szczęście coraz częściej zadajecie mi pytania na Facebooku i YouTube, które nie są już pytaniami „operacyjnymi” – czyli tymi w stylu: „Jak powiedzieć XYZ po angielsku/niderlandzku?” czy „Wytłumacz… (i tu coś z gramatyki)”.
O co zaczynacie pytać? O strategie. O to, jak się skutecznie uczyć języka. O to, jak się uczyć „z głową”… Nareszcie!

Odpowiadam zatem. Na moim kanale YouTube (Verbono) znajdziesz video-serię: „Tak się ucz!”. To cykl filmów o strategiach, technikach i metodach uczenia się języków obcych. Część z nich jest na tyle uniwersalna, że możesz je też wykorzystać do nauki czegoś innego, nie tylko języka.

W tym odcinku mówię o tym, jak przełamać tę „mityczną” barierę językową i jak pomaga tutaj mówienie do siebie na głos, uczenie się na głos. Hmm…niby nic, a daje bardzo dużo! Poznaj 3 korzyści takiego uczenia się. Obejrzyj ten film:

 

Oglądaj dalej tę video-serię, jeśli chcesz się uczyć skutecznie i w końcu opanować ten język. Serdecznie zapraszam i polecam się na przyszłość. Zaglądaj tu do mnie regularnie.

Dowiedz się więcej o nauce języka z Verbono  Zapisz się na dobry kurs językowy

Dyplomowana lingwistka i trener, filolog, doświadczony lektor i tłumacz języka angielskiego, niderlandzkiego i niemieckiego. Założycielka studia językowego Verbono.

6 komentarzy

 1. lgcouch 5 lat temu

  Sama już doszłam do tego ze mówienie do siebie jest świetna metoda. Często mówienie przeradza się w myślenie w tym języku. Rewelacja

  • Autor

   Dokładnie tak! Cieszę się, że sama już to odkryłaś i nie muszę Cię przekonywać do tej ‚metody’ 🙂

 2. Jarek 5 lat temu

  Wpadłem na tą stronę z youtube szukając porad odnośnie sposobów, trików na „Brytyjski” akcent. Znalazłem coś na (…) ale gorąco czekam (delikatnie sugeruje i proszę) na taki filmik w Twoim wydaniu 😉

  • Autor

   Pewnie 🙂 Obejrzę w wolnej chwili i w jakiejś formie (tu na blogu lub na YT) się do tego odniosę 🙂

 3. Tomek Bytom 3 lata temu

  Bardzo ciekawy wpis, sam jestem nauczycielem i z ciekawością przeczytałem 🙂

 4. Norbert 1 rok temu

  Dziękuję Ci za przydatne informacje, szukałem właśnie czegoś takiego – czegoś co spowoduje że uda mi się przełamać w komunikacji w obcym języku

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*