Angielski, niderlandzki i niemiecki: intensywnie w mikro-grupie + kursy indywidualne + trening uczenia się + tłumaczenia

Często zadawane pytania

Browse F.A.Q. Topics

Studio językowe Verbono

 • Kiedy prowadzone są zapisy na kursy grupowe?
  Zapisy do grup w przypadku intensywnych kursów językowych prowadzone są przez cały rok - na minimum miesiąc przed rozpoczęciem danego kursu (czyli np. zapisy na kurs odbywający się we wrześniu zaczynają się najpóźniej na początku sierpnia). Możesz również uczyć się języka obcego w wakacje. Zapisy na wakacyjne kursy językowe (lipiec, sierpień) ruszają na minimum 3 tygodnie przed rozpoczęciem danego kursu.
 • Czy mogę dołączyć do grupy w trakcie trwania kursu?
  Oczywiście. W przypadku Intensywnych Kursów Miesięcznych (IKM) możesz dopisać się w późniejszym terminie. Jest jeden warunek: w wybranej przez Ciebie grupie musi jeszcze być wolne miejsce; mikro-grupy Verbono w ramach IKM liczą tylko od 3 do 4 osób. Jedynym wyjątkiem są grupy od absolutnych podstaw: nie można do nich dołączyć w późniejszym terminie.
 • Jak dowiem się, czy w grupie na interesującym mnie poziomie zaawansowania są jeszcze wolne miejsca?
  Napisz do nas maila (kontakt@verbono.pl) lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
 • Uczyłem się już tego języka. Jak sprawdzicie mój poziom zaawansowania?
  Zanim zapiszesz się na wybrany kurs językowy, rozwiąż test gramatyczno-leksykalny (skontaktuj się z nami - prześlemy Ci go mailem). Odeślij nam rozwiązany test. Sprawdzimy go i otrzymasz odpowiedź z diagnozą Twojego poziomu zaawansowania. Jeśli wynik testu będzie niejednoznaczny, dodatkowo zaprosimy Cię do naszej siedziby w celu odbycia krótkiej rozmowy (ok. 5-10 minut) z lektorem w języku angielskim lub niderlandzkim (tę rozmowę możesz również odbyć przez Skype); sprawdzimy, jak radzisz sobie z mówieniem w danym języku. Dzięki temu jeszcze precyzyjniej oszacujemy Twój poziom zaawansowania i wskażemy Ci grupę, która optymalnie odpowiada Twojemu poziomowi.
 • W jaki sposób zapiszę się na kurs językowy?
  Najpierw sprawdź naszą aktualną ofertę kursów i wybierz coś dla siebie. A potem napisz do nas maila lub skorzystaj z formularza zapisu na kurs. Skontaktujemy się z Tobą i potwierdzimy Twój zapis. Następnie zapłać za kurs przelewem. To wszystko. Możesz zaczynać naukę.
 • Jak i kiedy płacę za intensywny kurs języka?
  Opłatę za kurs językowy w całości możesz wnieść gotówką w naszej siedzibie lub przelewem na nasz rachunek bankowy najpóźniej na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem kursu. W przypadku Intensywnych Kursów Miesięcznych możliwe jest również rozłożenie opłaty na dwie raty: pierwsza płatna najpóźniej na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem kursu, druga - najpóźniej przed zakończeniem drugiego tygodnia nauki. Wysokość rat sprawdzisz w Cenniku kursów. Wybierając płatności ratalne nie otrzymasz żadnej zniżki na kurs. W przypadku Intensywnych Kursów Weekendowych oraz kursów indywidualnych (ITJ lub ICJ) nie ma możliwości płatności w ratach.
 • Ile kosztuje intensywny kurs językowy?
  Ceny organizowanych przez Verbono kursów językowych różnią się w zależności od języka (angielski, niderlandzki / holenderski, niemiecki) i rodzaju kursu. Ceny konkretnych kursów znajdziesz w cenniku.
 • Ile osób liczy grupa w ramach Intensywnych Kursów Miesięcznych?
  Zaledwie od 3 do 4 osób. Naszym priorytetem jest tworzenie małych grup (nazywamy je mikro-grupami Verbono). Aby zapewnić Ci największy komfort nauki, do grupy nie przyjmujemy więcej niż 4 osób. Zauważ, że w innych szkołach językowych grupa liczy zazwyczaj 8-15 osób. Warunkiem stworzenia grupy na danym poziomie zaawansowania jest zgłoszenie się 3 chętnych słuchaczy (zarówno w przypadku języka angielskiego, jak i języka niderlandzkiego / holenderskiego czy niemieckiego).
 • Dlaczego tak wam zależy, żeby grupy w Verbono były małe?
  Dbamy o to, żebyś w czasie zajęć z nami czuł się komfortowo i dobrze się bawił. Tylko wtedy będziesz mógł skutecznie uczyć się języka obcego. Małe grupy zapewniają kameralną atmosferę, skłaniają do nawiązania personalnych relacji i są najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia metodyki - pozwalają na przeprowadzenie większości gier, quizów i zabaw typu 'role play', które ucząc bawią, pomagają Ci opanować język na poziomie podświadomym i aktywnie używać poznanych struktur leksykalno-gramatycznych. Podsumowując: im mniejsza ilość słuchaczy w grupie, tym lepsze, szybsze i trwalsze efekty Twojej nauki.
 • Ile trwają zajęcia indywidualne?
  Jedna sesja indywidualnego treningu lub coachingu językowego trwa standardowo 60 minut. Możesz też wybrać inny wariant: 90 lub 120 minut. Sprawdź ceny poszczególnych wariantów w cenniku kursów językowych.
 • Ile trwają zajęcia w grupie?
  Godzina lekcyjna to 45 minut. Zajęcia danego dnia składają się, w zależności od rodzaju kursu, z minimum dwóch jednostek lekcyjnych (2x45 minut bez przerwy, czyli 90 minut).
 • „Intensywny Kurs Miesięczny”, czyli ile to godzin?
  U nas w Verbono stawiamy na intensyfikację nauki - w krótkim czasie kondensujemy dużą ilość godzin. Intensywny Kurs Miesięczny trwa 4 tygodnie i obejmuje zajęcia codziennie (poniedziałek-piątek) po 2 godziny lekcyjne. To aż 40 godzin lekcyjnych w miesiąc! Czyli tyle, ile typowy kurs semestralny w standardowych szkołach językowych. Podczas zapisów poinformujemy Cię dokładnie o datach rozpoczęcia i zakończenia kursu.
 • Czy w trakcie kursu mogę przenieść się do innej grupy?
  Tak, jeśli jest taka grupa i jeśli odpowiada ona Twojemu poziomowi zaawansowania i jest w niej wolne miejsce.
 • Kto prowadzi zajęcia?
  Lingwiści, absolwenci kierunków filologicznych z przygotowaniem metodycznym i minimum 5-letnią praktyką zawodową. Nasi lektorzy to największy atut Verbono. Zmotywują najbardziej leniwego ucznia, wytłumaczą każdą zawiłość językową, wydobędą drzemiący w Tobie potencjał językowy, zarażą Cię swoim entuzjazmem.
 • Czy zajęcia, na które nie przyszedłem przepadają? Mogę je jakoś odrobić?
  Jeśli nie mogłeś przyjść na zajęcia w swojej grupie, lektor prześle Ci maila z informacją o przerobionym materiale wraz z komentarzem i zadaniem domowym. Nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia omawianego na zajęciach, w których nie uczestniczyłeś? Umów się z lektorem na krótkie konsultacje. Jeśli uczysz się języka w ramach kursu indywidualnego (trening językowy lub coaching), możesz przekładać termin zajęć. Pamiętaj jednak, aby zawiadomić o tym lektora mailowo na minimum 24 godziny przed lekcją, którą przenosisz - wówczas ta lekcja nie przepada; ustalacie z lektorem termin jej odrobienia.
 • Oferujecie jakieś zajęcia dodatkowe?
  Tak. Zapraszamy do udziału w dodatkowych bezpłatnych konwersacjach w weekendy (język angielski). Poza tym organizujemy wieczory filmowe i spotkania integracyjne z grami symulacyjnymi, planszowymi i quizami - w języku angielskim.

Usługi tłumaczeniowe

 • Jestem osobą fizyczną. Jak zapłacę za usługę tłumaczeniową?
  Osoby fizyczne, niebędące naszymi stałymi klientami, prosimy o płatność całej kwoty przed rozpoczęciem prac nad tłumaczeniem. (Patrz: Reprezentuję firmę. Jak zapłacę za usługę tłumaczeniową? Sposób drugi).
 • Reprezentuję firmę. Jak zapłacę za usługę tłumaczeniową?
  Możesz to zrobić na dwa sposoby. Sposób pierwszy: gdy jest to Twoje pierwsze zlecenie - zapłata z góry na podstawie faktury pro forma.
  • Wiadomość od nas będzie zawierać wycenę tłumaczenia i dane do przelewu (pro forma).
  • Wyślij nam e-mail z krótką informacją, że akceptujesz warunki i składasz zamówienie (wystarczy dosłownie jedno zdanie: "Akceptuję warunki wykonania usługi i składam zamówienie").
  • Następnie z góry ureguluj całą należność za usługę  (płatność przelewem).
  • Czas realizacji zamówienia biegnie od chwili zaksięgowania płatności na naszym rachunku bankowym (najczęściej następnego dnia roboczego) lub w celu przyspieszenia prac nad tłumaczeniem - z chwilą otrzymania od Ciebie potwierdzenia wykonania przelewu (wygenerowane przez system bankowości internetowej potwierdzenie prześlij nam mailem).
  • Przetłumaczony tekst trafia do Ciebie w ustalonym terminie wraz z fakturą VAT.
  Sposób drugi: gdy jesteś naszym stałym klientem i jest to Twoje kolejne zlecenie - zapłata w ciągu 7 dni po realizacji zlecenia na podstawie faktury VAT.
  • Wiadomość od nas będzie zawierać wycenę tłumaczenia i prośbę o potwierdzenie złożenia zamówienia.
  • Akceptując wycenę, składasz zamówienie - w treści wiadomości e-mail piszesz: "Akceptuję warunki wykonania usługi i składam zamówienie".
  • Czas realizacji usługi tłumaczeniowej biegnie z wyłączeniem dnia złożenia zamówienia i dnia otrzymania gotowego tekstu.
  • Przetłumaczony tekst trafia do Ciebie w ustalonym terminie wraz z fakturą VAT.
  • Do 7 dni od momentu wykonania usługi (tzn. od dnia otrzymania tłumaczenia/korekty itp.) ureguluj należność.
 • Od kiedy liczony jest czas realizacji zlecenia?
  Do czasu realizacji zlecenia nie wlicza się dzień złożenia zamówienia (tzn. dzień, w którym prześlesz nam pocztą elektroniczną potwierdzenie złożenia zamówienia), ani dzień dostarczenia gotowego tekstu. Co to oznacza w praktyce? W poniedziałek do godziny 18:00 zlecasz tłumaczenie tekstu. Uzgadniamy 3-dniowy termin realizacji. Gotowe tłumaczenie trafia do Ciebie w piątek do godziny 18:00 - czas realizacji zaczyna się we wtorek, biegnie we środę i czwartek, czyli uzgodnione 3 dni; piątek jako dzień dostarczenia przetłumaczonego tekstu jest wyłączony z czasu realizacji zamówienia. W praktyce często udaje nam się dostarczyć przetłumaczony tekst przed ustalonym terminem.
 • Ile kosztuje tłumaczenie?
  Aby dowiedzieć się, ile kosztuje dany rodzaj tłumaczenia na konkretny język, zobacz cennik tłumaczeń. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z niezobowiązującej, bezpłatnej wyceny Twojego dokumentu / tekstu, zanim zlecisz nam jego tłumaczenie.