Angielski i niderlandzki: intensywne kursy + materiały do samodzielnej nauki języka + trening uczenia się + coaching

Często zadawane pytania

Browse F.A.Q. Topics

Studio językowe Verbono

 • Kiedy prowadzone są zapisy na kursy grupowe?
  Zapisy do grup w przypadku intensywnych kursów językowych prowadzone są przez cały rok - na minimum miesiąc przed rozpoczęciem danego kursu (czyli np. zapisy na kurs odbywający się we wrześniu zaczynają się najpóźniej na początku sierpnia). Możesz również uczyć się języka obcego w wakacje. Zapisy na wakacyjne kursy językowe (lipiec, sierpień) ruszają na minimum 3 tygodnie przed rozpoczęciem danego kursu.
 • Czy mogę dołączyć do grupy w trakcie trwania kursu?
  Oczywiście. W przypadku Intensywnych Kursów Miesięcznych (IKM) możesz dopisać się w późniejszym terminie. Jest jeden warunek: w wybranej przez Ciebie grupie musi jeszcze być wolne miejsce; mikro-grupy Verbono w ramach IKM liczą tylko od 3 do 4 osób. Jedynym wyjątkiem są grupy od absolutnych podstaw: nie można do nich dołączyć w późniejszym terminie.
 • Jak dowiem się, czy w grupie na interesującym mnie poziomie zaawansowania są jeszcze wolne miejsca?
  Napisz do nas maila (kontakt@verbono.pl) lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
 • Uczyłem się już tego języka. Jak sprawdzicie mój poziom zaawansowania?
  Zanim zapiszesz się na wybrany kurs językowy, rozwiąż test gramatyczno-leksykalny (skontaktuj się z nami - prześlemy Ci go mailem). Odeślij nam rozwiązany test. Sprawdzimy go i otrzymasz odpowiedź z diagnozą Twojego poziomu zaawansowania. Jeśli wynik testu będzie niejednoznaczny, dodatkowo zaprosimy Cię do naszej siedziby w celu odbycia krótkiej rozmowy (ok. 5-10 minut) z lektorem w języku angielskim lub niderlandzkim (tę rozmowę możesz również odbyć przez Skype); sprawdzimy, jak radzisz sobie z mówieniem w danym języku. Dzięki temu jeszcze precyzyjniej oszacujemy Twój poziom zaawansowania i wskażemy Ci grupę, która optymalnie odpowiada Twojemu poziomowi.
 • W jaki sposób zapiszę się na kurs językowy?
  Najpierw sprawdź naszą aktualną ofertę kursów i wybierz coś dla siebie. A potem napisz do nas maila lub skorzystaj z formularza zapisu na kurs. Skontaktujemy się z Tobą i potwierdzimy Twój zapis. Następnie zapłać za kurs przelewem. To wszystko. Możesz zaczynać naukę.
 • Jak i kiedy płacę za intensywny kurs języka?
  Opłatę za kurs językowy w całości możesz wnieść przelewem na nasz rachunek bankowy najpóźniej na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem kursu. W przypadku Intensywnych Kursów Miesięcznych możliwe jest również rozłożenie opłaty na dwie raty: pierwsza płatna najpóźniej na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem kursu, druga - najpóźniej przed zakończeniem drugiego tygodnia nauki. Wysokość rat sprawdzisz w Cenniku kursów. Wybierając płatności ratalne nie otrzymasz żadnej zniżki na kurs. W przypadku Intensywnych Kursów Weekendowych oraz kursów indywidualnych (ITJ lub ICJ) nie ma możliwości płatności w ratach.
 • Ile kosztuje intensywny kurs językowy?
  Ceny organizowanych przez Verbono kursów językowych różnią się w zależności od języka (angielski, niderlandzki / holenderski, niemiecki) i rodzaju kursu. Ceny konkretnych kursów znajdziesz w cenniku.
 • Ile osób liczy grupa w ramach Intensywnych Kursów Miesięcznych?
  Zaledwie od 3 do 4 osób. Naszym priorytetem jest tworzenie małych grup (nazywamy je mikro-grupami Verbono). Aby zapewnić Ci największy komfort nauki, do grupy nie przyjmujemy więcej niż 4 osób. Zauważ, że w innych szkołach językowych grupa liczy zazwyczaj 8-15 osób. Warunkiem stworzenia grupy na danym poziomie zaawansowania jest zgłoszenie się 3 chętnych słuchaczy (zarówno w przypadku języka angielskiego, jak i języka niderlandzkiego / holenderskiego czy niemieckiego).
 • Dlaczego tak wam zależy, żeby grupy w Verbono były małe?
  Dbamy o to, żebyś w czasie zajęć z nami czuł się komfortowo i dobrze się bawił. Tylko wtedy będziesz mógł skutecznie uczyć się języka obcego. Małe grupy zapewniają kameralną atmosferę, skłaniają do nawiązania personalnych relacji i są najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia metodyki - pozwalają na przeprowadzenie większości gier, quizów i zabaw typu 'role play', które ucząc bawią, pomagają Ci opanować język na poziomie podświadomym i aktywnie używać poznanych struktur leksykalno-gramatycznych. Podsumowując: im mniejsza ilość słuchaczy w grupie, tym lepsze, szybsze i trwalsze efekty Twojej nauki.
 • Ile trwają zajęcia indywidualne?
  Jedna sesja indywidualnego treningu lub coachingu językowego trwa standardowo 60 minut. Możesz też wybrać inny wariant: 90 lub 120 minut. Sprawdź ceny poszczególnych wariantów w cenniku kursów językowych.
 • Ile trwają zajęcia w grupie?
  Godzina lekcyjna to 45 minut. Zajęcia danego dnia składają się, w zależności od rodzaju kursu, z minimum dwóch jednostek lekcyjnych (2x45 minut bez przerwy, czyli 90 minut).
 • “Intensywny Kurs Miesięczny”, czyli ile to godzin?
  U nas w Verbono stawiamy na intensyfikację nauki - w krótkim czasie kondensujemy dużą ilość godzin. Intensywny Kurs Miesięczny trwa 4 tygodnie i obejmuje zajęcia codziennie (poniedziałek-piątek) po 2 godziny lekcyjne. To aż 40 godzin lekcyjnych w miesiąc! Czyli tyle, ile typowy kurs semestralny w standardowych szkołach językowych. Podczas zapisów poinformujemy Cię dokładnie o datach rozpoczęcia i zakończenia kursu.
 • Kto prowadzi zajęcia?
  Lingwiści, absolwenci kierunków filologicznych z przygotowaniem metodycznym i minimum 5-letnią praktyką zawodową. Nasi lektorzy to największy atut Verbono. Zmotywują, wytłumaczą każdą zawiłość językową, wydobędą drzemiący w Tobie potencjał językowy i zarażą Cię swoim entuzjazmem.
 • Czy zajęcia, na które nie przyszedłem przepadają? Mogę je jakoś odrobić?
  Jeśli nie mogłeś przyjść na zajęcia w swojej grupie, lektor prześle Ci maila z informacją o przerobionym materiale wraz z komentarzem i zadaniem domowym. Nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia omawianego na zajęciach, w których nie uczestniczyłeś? Umów się z lektorem na krótkie konsultacje. Jeśli uczysz się języka w ramach kursu indywidualnego (trening językowy lub coaching), możesz przekładać termin zajęć. Pamiętaj jednak, aby zawiadomić o tym lektora mailowo na minimum 24 godziny przed lekcją, którą przenosisz - wówczas ta lekcja nie przepada; ustalacie z lektorem termin jej odrobienia.